У Бучанському районі на Київщині почали встановлювати сонячні електростанції на амбулаторіях, що входять до складу Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги. Почали з села Мироцьке, де на даху медзакладу вже змонтована сонячна електростанція потужністю 15 кВт. Завдяки обладнанню, амбулаторія отримала не тільки енергонезалежність, а й можливість економити витрати на енергоресурси.
Про початок роботи з покращення енергоефективності медзакладів Київщини повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації. Наразі монтаж сонячних панелей розпочато у Ворзелі, на черзі – ще чотири амбулаторії Бучанської громади. Проєкт реалізується у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України.
Сонячна електростанція на 15 кВт дозволить лікарням економити до 70% витрат на енергоресурси та допоможе забезпечити роботу медзакладів під час аварійних відключень. До того ж, такі СЕС доповнені установками для зберігання енергії, що дозволять забезпечити енергоживлення лікарень щонайменше на 4 години. У середньому, окупність станцій складає близько 3-4 років при гарантії на обладнання до 20 років.
У Бучі встановлюють когенераційні установки для виробництва електрики та тепла
Як повідомляв Інформатор, у Бучі почали встановлювати першу когенераційну установку потужністю 5 МВт. Вона дозволить одночасно отримувати електричну та теплову енергії від одного джерела з використанням газового або дизельного пального, або альтернативного біогазу, одержуваного з біологічних відходів. Обладнання стане в пригоді під час тривалих відключень електроенергії не тільки для об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, а й житлових помешкань.
Крім того, ми писали, що КП “Київтеплоенерго” придбало 15 таких установок. Ці закупівлі були проведені з метою реалізації програми з енерговідновлення, яку навесні прийняла Київрада. Завдяки цьому обладнанню загальною потужністю 60 МВт можна буде одночасно виробляти електроенергію і тепло за допомогою використання газу. Втім, доведеться зачекати: за умовами тендеру, який виграла компаній зі Словаччини, кінцевий строк поставки установок – до завершення 2025 року.