У вересні до шкіл Києва підуть 7 тисяч першачків

Із 1 квітня, відколи запрацював електронний запис до першого класу, у Києві подали 6955 заяв на зарахування дитини до школи. З них майже кожну десяту подали через електронний Портал послуг. При цьому процес ще триває, а заяви можна подавати до кінця травня.

Про це йдеться у повідомленні КМДА. Посадовці зазначають, що онлайн через Портал послуг батьки подали 683 заяви, з яких 204 вже опрацювали навчальні заклади. Ще 6272 заяви створені закладами освіти на основі паперових заяв, поданих вручну, і перенесені в електронні кабінети.

“Ми послідовно розвиваємо цифрову трансформацію у сфері освіти. Онлайн-запис до школи через Портал послуг − це приклад зручного сервісу, який економить час батьків, спрощує адміністративні процеси і дає змогу школам працювати ефективніше. Надалі плануємо розширення функціоналу та впровадження нових цифрових інструментів у навчальних закладах столиці”, − зазначив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Як подати заяву онлайн:

  • увійти до кабінету на Порталі послуг за допомогою Дія.Підпису, електронного підпису або системи ID.GOV.UA;
  • внести дані дитини та завантажити свідоцтво про народження;
  • підтвердити місце проживання;
  • обрати тип класу (звичайний, спеціальний, інклюзивний, дистанційний або з поглибленим вивченням предмета) та школу;
  • вказати пільги, особливі освітні потреби чи інші обставини.

Приймають заяви до 31 травня, уточнюють у КМДА. А з 15 червня також можна подати заявку на вільні місця у школах.

Зневажили військових просто на сцені: як у школах викладають “Захист України” і що про це думають самі учні

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що столичні школи та ліцеї самостійно закуповують засоби навчання та обладнання, що має допомагати у викладанні предмета “Захист України”. Орієнтовна вартість, на яку розраховують навчальні заклади, подекуди відрізняється в рази, і, судячи з усього, кожен із закладів вирішує проблему наявності стендів та манекенів самостійно. Деякі з них підходять до питання зовсім креативно, закуповуючи обладнання для гри у лазертаг чи страйкбол.

А в лютому 2025 року ми розповідали про потужний скандал у одній зі шкіл Києва. Учні загальноосвітньої київської школи №309 зробили виставу, у якій зневажали українського ж військового. Власне, на сцені хлопця, вдягнутого у “піксель”, били й катували, що не можна інтерпретувати інакше, як приниження. Кадри зі шкільної постанови побачили у командуванні Сухопутних сил ЗСУ – і вже висловили обурення.

Джерело