У мобільному застосунку “Київ Цифровий” стартувало нове опитування щодо ментального здоров’я містян, яке проходить вже втретє. Саме на основі такого анкетування в столиці розроблялась Мапа ментального здоров’я Києва. Нове опитування має допомогти удосконалити систему психологічної допомоги, яку можна отримати в столиці.
Про старт чергового анкетування у “Києві Цифровому” повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень та впровадження безбар’єрності Марина Хонда. На цей раз киянам пропонують відповісти на питання щодо змін у їхньому психологічному стані та способів, які допомагають їм триматися та збільшувати свою стресостійкість. Саме такі опитування надають можливість зрозуміти, що потрібно змінювати та покращувати в системі надання психологічної допомоги.
“Результати попередніх досліджень показали нам як позитивні, так і тривожні тенденції у громаді. Наприклад, дослідження у 2023 році виявило, що понад 7% людей просто не знають, де можна отримати психологічну підтримку. 11% респондентів відповіли, що послуги фахівця з ментального здоров’я занадто дорогі, хоча у столиці є немало сервісів, через які отримати допомогу можна безоплатно”, – зазначила Марина Хонда.
Власне, саме це стало поштовхом для створення Мапи ментального здоров’я Києва у мобільному додатку “Київ Цифровий”. За допомогою карти можна дізнатися не тільки про найближчі установи, а й фахівців та їхню спеціалізацію. На мапі доступні графік роботи установ, напрями допомоги, категорії, для яких призначені послуги (військові, школярі тощо), способи звернення та контакти. Наразі сервіс містить інформацію про понад 500 надавачів послуг – психологів, центрів підтримки, соціальних служб тощо.
Нове опитування у мобільному застосунку проводиться до 29 травня. А киянам, тим часом, нагадують, що у Києві працюють спеціалізовані сервіси: Міський центр гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, який надає безоплатну психологічну та іншу допомогу постраждалим від насильства, Київ Мілітарі Хаб – для киян-захисників, захисниць та їхніх родин. Крім того, працює міський “Телефон довіри” – 15-00 (зі стаціонарного) або 044-272-15-00 (з мобільного).
Аби реалізувати ідею про безоплатне паркування для військових, “Київ Цифровий” інтегрували з “Дією”
Зазначимо: Інформатор писав, що реалізація ідеї про безоплатне паркування у Києві для оборонців – діючих військових та ветеранів – вимагала рішучих технічних рішень. Так, застосунок “Київ Цифровий” інтегрували з деякими держреєстрами, зокрема, “Дією”. Відтак, у застосунку, яким користується вже більшість киян, першим з’явився статус “Захисник”.
Про те, що військові та ветерани відтепер зможуть паркуватися у Києві безоплатно, ми розповідали ще наприкінці листопада 2024 року. Відповідне рішення буде введено в дію за допомогою застосунку “Київ Цифровий”. Достатньо виконати послідовність нескладних дій – її детально розписали у застосунку.