У Києво-Могилянській академії реалізовано перший етап проекту енергонезалежності. Він дозволить забезпечити електроенергією друге студентське містечко. Це стало можливим завдяки встановленню гібридної сонячної електростанції потужністю 100 кВт.
Про перший крок на шляху до незалежності від відключень повідомили у Києво-Могилянській академії. Загалом у рамках першого етапу проєкту встановлено гібридну сонячну електростанцію потужністю 100 кВт, акумуляторні батареї на 150 кВт та генератори резервного живлення 165 кВт. Тож, друге студентське містечко, до складу якого входять навчальні корпуси, науковий центр, підготовче відділення та приймальна комісія, Культурно-мистецький центр, буде повністю забезпечене електроенергією навіть під час тривалих відключень.
Втім, це лише половина проєкту енергонезалежності, в якому Могилянку підтримують Нафтогаз, Укрнафта та Києво-Могилянська Бізнес-Школа. Наразі у виші продовжують встановлювати обладнання ще для двох корпусів і наукової бібліотеки. Загалом до кінця весни 2025 року планується забезпечити власне електропостачання для 75% корпусів Академії, аби бути впевненими у безперебійності освітнього процесу в разі тривалих відключень світла.
Ексміністр економіки Милованов хоче викупити у держави Києво-Могилянську академію
Як повідомляв Інформатор, колишній міністр економіки Тимофій Милованов запропонував українцям задонатити йому на придбання у держави Києво-Могилянської академії, адже приватна освіта Милованову здається кращою за державну. Причому скинутися на купівлю Могилянки економіст пропонує звичайним українцям – заплатять вони, а власником стане очолювана Миловановим приватна Київська школа економіки.
Ексміністр наголошує, що за таких обставин академія перестане бути залежною від впливу великого бізнесу, олігархів та навіть Джорджа Сороса. Свою заяву він аргументує тим, що зараз Могилянка стала “якась не така” (на думку частини людей). А також його непокоїть, що найстаріший виш країни наразі збитковий. До речі, Милованов є випускником КМА. А тих, хто виступає за державну освіту та недооцінює приватну, Милованов обізвав прихильниками Радянського Союзу.
Також ми писали, що непорозуміння, що виникло між керівництвом Києво-Могилянської академії та активістами щодо реставрації Братських келій. Київські активісти зі спільноти «Спадщина» планують долучитися до судової суперечки, в якій Могилянка судиться з Державною інспекцією архітектури та містобудування (ДІАМ) за роботи на пам’ятці – Братських келіях. Інспектори хотіли переконатися, що реставрація пам’ятки робиться згідно з наданим Мінкультом дозволом. Проте перевірку університет вже «двічі» завернув, за що отримав два штрафи на понад 272 тис. грн. В Могилянці перевірку вважають незаконною, тому далі кабінету президента навчального закладу інспектори не потрапили.