Київ оповили чорні хмари від пожеж, повітря подекуди небезпечне для дихання – подробиці

В ранкові години вівторка, 10 червня 2025 року, у Києві відзначено суттєве погіршення якості повітря. Це стало ще одним тривожним наслідком нічного комбінованого обстрілу столиці України за допомогою ракет та дронів-камікадзе. Найгірший стан повітря спостерігається у районі Позняків на Лівобережжі, але запах диму та гарі відчувається і в інших частинах міста.

Де у Києві якість повітря найгірша

За даними мапи на сайті проекту SaveEcoBot, найнебезпечнішим зазначено повітря в Дарницькому районі, яке виділено “червоним” кольором. Також існує кілька “помаранчевих” зон, що вказують на середній рівень небезпеки – забруднення повітря наближається до шкідливих норм.

Станом на 11:00 ранку 10 червня, в деяких районах Києва повітря є небезпечним для дихання. Наприклад, на вул. Архітектора Вербицького в Дарницькому районі, неподалік проспекту Бажана, якість повітря катастрофічно погана, а рівень забруднювачів (AQI PM2.5) досяг 158 одиниць. Цей показник вказує на концентрацію дрібнодисперсного пилу, що в даному випадку означає – дим, фракції 2,5 мікрона, що може суттєво негативно вплинути на здоров’я.

Якість повітря на Лівобережжі залишається найгіршою зранку після важкої ночі у Києві

Досить поганою якість повітря також залишається в районі вул. Драгоманова (з рівнем 138 AQI PM2.5), на бульварі Ігоря Шамо на Русанівці (123 AQI PM2.5), тоді як на правому березі зафіксовано помірний рівень забруднення. Наприклад, у Подолі, на вул. Турівській рівень PM2.5 становить 66, а на Володимирському узвозі між Подолом і Печерськом – 53 AQI PM2.5. Також відзначено помірний рівень забруднення над верхнім Печерськом.

При цьому, КМДА не підтверджує проблему – на офіційному порталі розміщена інформація станом на 08:00, де значиться, що рівень забруднення повітря у Києві є низьким. Проте, дійсно, якість повітря погіршилася з ранку, коли реєстрація показала “низькі” та “дуже низькі” значення (єдиною локацією з “середнім” рівнем стала вул. Архітектора Вербицького, що показала 53 AQI PM2.5, головними забруднювачами залишилися пил і озон).

Що робити, якщо чутно запах диму?

У КМДА зазвичай радять закривати вікна і зменшити перебування на вулиці. Важливо підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщеннях, ретельно слідкувати за захистом очей і промивати їх – особливо у випадках носіння контактних лінз. Якщо відчувається ускладнене дихання, рекомендується вдягти тканеву пов’язку, змочену 2% розчином солі або лужної води. Інші рекомендації включають регулярне вживання води та увімкнення очищувача повітря на максимальну потужність.

Як слід діяти

  • Закрити вікна;
  • Обмежити перебування на вулиці;
  • Вживати велику кількість води;
  • Увімкнути очищувач повітря на максимум, якщо він є.

Втім, найбільш небезпечним забруднювачем повітря внаслідок горіння є діоксид азота. Він негативно впливає як на довкілля, так і на здоров’я людей. Його вплив може призвести до подразнення слизових оболонок, що викликає головні болі, печіння в очах, утруднене дихання, зниження артеріального тиску. Цей отруйний газ може шкодити нюху, зору та дихальним органам, особливо небезпечний для людей із хронічними захворюваннями дихальної системи, а також для дітей.

Слідкувати за станом повітряних мас та радіаційним фоном у реальному часі можна за посиланням та в застосунку “Київ Цифровий”. Також доступна інформація про якість повітря на сайті проекту SaveEcoBot.

Наслідки атак балістичними ракетами й Шахедами

Нагадаємо, Інформатор раніше повідомляв, що в ніч на вівторок, 10 червня, Київ зазнав серйозної атаки БПЛА з різних напрямків. Столиця продовжує чітко реагувати на загрозу з боку десятків дронів, чутно вибухи і постріли з усіх куточків міста. Тим часом, міські адміністрації – цивільна та військова – фіксують руйнування у декількох районах.

Крім того, було повідомлено, що в ніч на 10 червня столицю атакували балістичними ракетами (Іскандерами). Зазначено можливе влучання у Борисполі, Київської області, і пожежу, що виникла внаслідок цього. Близько 2:30 вся зона була охоплена полум’ям з причини влучань Шахедів або падіння уламків.