У грудні стартує грантова програма «Підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств України», що фінансується урядами Норвегії та Німеччини. Програмою передбачено надання підприємцям 2 млн євро на енергоефективне обладнання, обладнання автономних джерел енергії та її зберігання, а також на його обслуговування. Про це повідомляє Міністерство фінансів.
«Програма підтримки енергостійкості українських підприємств на 2 млн євро грантів є продовженням системної роботи Уряду з підтримки малого бізнесу та залучення для цієї мети міжнародного фінансування. Банки-партнери, з яких три державні, мають величезний досвід роботи саме з малим бізнесом. Всі ці фактори, разом із запровадженням прозорої IT-системи відбору кандидатів на отримання грантів і можливістю вигідного поєднання з програмою «5-7-9%», покликані забезпечити успіх програми», – зазначає заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
Грантова підтримка за Програмою буде надаватися через чотири уповноважені банки:
- Укргазбанк,
- Ощадбанк,
- Сенс Банк,
- Банк Львів.
Реалізація Програми для підприємств відбуватиметься за двома компонентами:
- Гранти для мікропідприємств до 10 000 євро без обов’язкового поєднання з банківськими кредитами. Водночас залучення кредитів для фінансування інвестиційних проектів цілком можливе;
- Гранти для малого підприємництва до 20 000 євро, що надаються у поєднанні з банківським кредитами. За умови успішної реалізації інвестиційного проекту мале підприємство отримує відшкодування у розмірі до 40% поточної заборгованості за кредитом, отриманим на їх фінансування.
«Для отримання гранту за програмою з підтримки енергостійкості представники мікро і малого бізнесу мають заповнити заявку на Порталі Фонду розвитку підприємництва «Навігатор фінансової підтримки», в якій зазначити інформацію про показники діяльності підприємства та рівень споживання ним електроенергії. Також необхідно визначити чіткі напрями використання коштів гранту, які не можуть змінюватись під час їх подальшого фінансування. Зверну увагу, що не потрібно робити жодних розрахунків та бізнес-планів, адже рейтингова система Фонду автоматично розрахує рейтинг та визначить переможців конкурсів», – розповів Голова правління Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.
Проєкт «Підтримка енергетичної стійкості мікро- та малих підприємств в Україні», бенефіціаром якої є Мінекономіки, реалізується у межах програми ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»).
Молоді українці можуть отримати грант до 150 тис. грн на власну справу через Дію
Підприємці віком до 25 років можуть подавати заявки на отримання грантів до 150 000 грн на відкриття власного бізнесу у межах програми «Власна Справа», послуга доступна на порталі «Дія».
Держава підтримала молодих підприємців — спростила умови програми єРобота. Тепер українці віком до 25 років можуть отримати грант до 150 тис. грн на відкриття власної справи без зобов’язання створювати робочі місця. Усього кілька кліків на порталі Дія — і ваша бізнес-ідея може стати реальністю. Раніше для отримання гранту єРобота необхідно було створювати мінімум одне робоче місце, незалежно від віку. Зверніть увагу, нові умови діють для молодих людей, які ще не мають ФОП.
Як податися на грант
- Зареєструйтеся або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі Дія
- Заповніть онлайн-заявку
- Прикріпіть бізнес-план за формою
- Підпишіть електронним підписом та відправте.
Рішення про надання гранту ухвалюється Державним центром зайнятості. Оцінюється репутація, бізнес-план та інша інформація, а також проводиться інтерв’ю з кожним кандидатом.
Нагадаємо, єРобота — урядова програма безповоротних грантів для бізнесу. Ці кошти допомагають підприємцям розвиватися, реалізувати ідеї, масштабувати справу та створювати нові робочі місця. За останні два роки програмою єРобота скористалося понад 20 тис. підприємців, які отримали майже 5 млрд грн підтримки. За грантовою програмою «Власна Справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 000 до 250 000 грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення.
Проєкт запущено з ініціативи Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністерства економіки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Державною службою зайнятості України та Ощадбанком.