Київська поліція ліквідувала нарколабораторію, що нагадувала майстерню Хайзенберга

У Києві викрили масштабне наркоугруповання та ліквідували підпільну нарколабораторію

Київські оперативники припинили діяльність великої злочинної організації, яка організувала збут заборонених речовин у кількох регіонах країни та утримувала власну підпільну лабораторію з виготовлення амфетаміну. До кримінальної справи залучили 40 фігурантів — торговців, кур’єрів і постачальників, що утворили скоординовану злочинну ієрархію. Під час десятків обшуків правоохоронці вилучили понад 6 кг наркотиків і психотропних речовин.

Що повідомили в Нацполіції

За інформацією ГУ Нацполіції у Києві, під час операції вилучили близько 3 кг психотропної речовини Alfa-PVP, 300 г кокаїну, 2,5 кг канабісу та близько 400 г амфетаміну. Окрім цього, на місцях обшуків виявили МДМА, метамфетамін, мефедрон, метадон, псилоцибінові гриби, а також приблизно 1,5 кг кондитерських виробів із вмістом канабісу. За попередніми оцінками, чорново-ринкова вартість вилученого перевищує 3 мільйони гривень.

Виявлена нарколабораторія

Окремою знахідкою під час спецоперації стала діюча нарколабораторія в одному з районів столиці, де фігуранти організували виробництво амфетаміну. Лабораторію ліквідували в межах проведених слідчих та оперативних заходів.

Затримані — 40 учасників мережі

Загалом у справі затримали 40 осіб, які брали участь у наркобізнесі. Замовників товару учасники мережі шукали через закриті канали в месенджерах. Для доставки використовували поштомати логістичних компаній, відправляли посилки в різні регіони України та також передавали наркотики особисто — «з рук у руки». Щоб уникнути виявлення, заборонені речовини ретельно маскували серед одягу, харчових продуктів, побутових приладів та дитячих іграшок.

Чому схема була розкрита

Розгалужена мережа доставки через поштомати та закриті канали в месенджерах залишила цифрові сліди, які і дали слідчим необхідні докази. Відстеження переміщення посилок у поєднанні з аналізом переписки дозволили встановити імовірні зв’язки між учасниками та ідентифікувати всіх 40 фігурантів угруповання.

Злочинці намагалися мінімізувати ризики через чіткий розподіл ролей: одні займалися пошуком покупців, інші — логістикою, треті — організацією виробництва. Проте координація роботи оперативних і слідчих підрозділів дозволила одночасно охопити всі ланки злочинної схеми та зірвати її діяльність.

Як столиця стала центром збуту заборонених речовин

Правоохоронці не вперше стикаються з практикою приховування наркотиків у звичайних побутових предметах. У березні 2026 року оперативники викрили канал постачання речовин до місць тримання під вартою, де заборонені препарати приховували в консервах, банках із медом і засобах гігієни та надсилали поштою. До тієї схеми були залучені ув’язнені, люди з кримінальним минулим і навіть працівник установи — п’ятьом фігурантам оголосили підозру.

Схема зі збутом через поштові відправлення і маскуванням товару у звичайних упаковках спостерігається й у низці інших резонансних справ. Наприклад, у травні 2025 року фіксували регулярні поштові відправлення з прихованим кокаїном у стінках картонних коробок; щомісяця до столиці надходило по 20–30 таких «спеціальних» пакунків.

Висновок

Ліквідація цієї мережі підтверджує: комбіновані оперативно-слідчі дії, цифровий аналіз переписки та контроль логістичних каналів дають змогу виявляти навіть добре організовані злочинні групи. Вилучення великих партій наркотиків і припинення роботи підпільної лабораторії суттєво впливають на можливості розповсюдження заборонених речовин у регіонах країни.