Найпокинутіший, необладнаний і відверто лякаючий підземний перехід Києва знаходиться під Великою Кільцевою дорогою в Оболонському районі, навпроти житлового комплексу «Міністерський». Споруда перебуває в жалюгідному стані: її так і не добудували, тому в ній відсутні дренажні системи. Причина проста — об’єкт не прийняли на баланс.
Найгірший підземний перехід у столичному Оболонському районі, біля ЖК «Міністерський», виявили журналісти. Він проходить під Великою Кільцевою автодорогою та сполучає мешканців комплексу зі зеленою зоною й Міністерським озером. Враження від відвідування цього переходу — без перебільшення тривожні: пішоходи уникають його, коли мають альтернативу.
У переході відсутні оздоблення й нормальне освітлення, не облаштовано безбар’єрну інфраструктуру. Через недобудову він нагадує будівельний майданчик — з патьоками фарби, крихтою бетону під ногами та недоробками. І це ще не все.
Через те, що дренажну систему не підключили, дощова вода довго затримується всередині — вона стоїть, поки остаточно не випарується. Внаслідок цього вологість постійна, а на стінах поширюються цвіль і грибок. Окрім цього, у переході багато сміття, зокрема використані автомобільні шини.
Місцеві використовують покришки, щоб перестрибувати калюжі, які утворюються після кожного дощу. Запах у тунелі вкрай неприємний — вогкість з домішками каналізаційних відходів та вихлопних газів. Стіни часто «пофарбовані» з балонів, що ще більше погіршує естетику й безпечність простору.
Відомо, що ділянку Великої Кільцевої в районі ЖК «Міністерський» (та вулиці Юрія Кондратюка) будувала підрядна компанія «Адамант». Магістраль проклали, щоб розвантажити рух у районі площі Тараса Шевченка. Також відомо, що у червні 2026 року КП «Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд Києва» оголосило тендер на завершення комплексу будівельних та інженерних робіт на цій магістралі.
Чому Поділ — це красиве гетто, і де розташований найтрешовіший дворик у Києві
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що Поділ роками перетворювався на своєрідне «гетто»: за красивими фасадами ховалася бідність і запущеність. Останнім часом навіть фасадна зона району почала руйнуватися — на Верхньому й Нижньому Валах з’явилися розбиті тротуари, пошкоджені фарбою фасади й покинуті автівки біля будинків. Було організовано свого роду «треш-екскурсію» Подолом, щоб привернути увагу місцевої влади до найпроблемніших ділянок та підсвітити ситуацію в одному з найдавніших районів Києва.
Також повідомлялося, що комунальні служби та власники бізнесів на Виноградарі, здається, звикли до засмічення прибудинкових територій і не поспішають їх прибирати. Схожі проблеми є й у «Київавтодору» — сміття трапляється як уздовж доріг, так і безпосередньо на проїжджій частині. Такий стан справ виявила проведена інспекція на перетині просп. Василя Порика та вул. Світлицького після скарги мешканки на захаращену територію.
